Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
děti v akci
Moje rybářské prázdniny
 
Velkou část loňských letních prázdnin jsem prožil s bráchou a s dědou na rybách. Děda je zkušený rybář a tak se od něho mám stále něco učit. Naše působiště bylo na říčkách Metuje a Stěnava. Chytali jsme pstruhy, lipany, siveny a pstruhy duhové. Můj největší úlovek tohoto roku byl 33 cm pstruh duhový. Příliš se nám nedařilo díky rozmarům přírody a častým bouřkám.  Já jsem chytil asi 10 pstruhů, 10 mírových lipanů, kteří jsou zde hájeni a tak jsem je vždy s náležitou opatrností pustil zpět do vody. Nachytali jsme také desítky malých ryb všeho druhu. Brácha se jen díval, protože je ještě malý a nemá povolenku. Děda mě učil základy muškaření, ale chytání na třpytku mi jde zatím o dost líp. Závěr sezóny si bohatě užívá a odměnou za jeho trpělivost s námi mu jsou lipani krásné míry okolo 35 cm. Už se moc těším na další prázdniny.

Jan Valík 10 let,  Čelákovice

 

  Jak jsem chytil svou první štiku
Jednoho dne jsem se vydal s tátou na ryby, ke své oblíbené řece Labi. Vyrazili jsme brzy ráno a já jsem řekl tátovi, že bych chtěl vyzkoušet vláčení. Táta mi všechno potřebné navázal a vysvětlil a já vyrazil pomalu proti proudu. Přes půl hodiny jsem vláčel ale stále se mi nedařilo. A když jsem pomalu chtěl vláčení vzdát, tak jsem najednou ucítil takové prudké cukání. Zasekl jsem a lehce povolil brzdu navijáku. Chvíli jsem s rybou bojoval a teprve u břehu jsem zjistil, že mám na prutě štiku. Pak jsme ji podebrali, změřili a jelikož to byla moje první štika, tak jsem ji šetrně pustil. A měla krásných šedesát centimetrů. Tak jsem chytil svou první štiku. 
     
Pavel Čechlovský 13let rybářský kroužek při MO ČRS Čelákovice
 

 

DĚTSKÉ RYBÁŘSKÉ ODPOLEDNE
Jednoho dne se na Grádě konalo dětské rybářské odpoledne a já jsem pomáhala s přípravami .Pak to začlo.Házelo se na terč,poznávaly se ryby,poznávali se živočichové,a rybařilo se.Chytali se ouklejky, perlíni a plotice.Chytalo se, a chytalo, a rybičky brali a brali.A pak bylo vyhodnocení nejlepších.A všichni dostali odměnu.Byl to super den.
Michaela Jindřichová 8 let, Čelákovice
 
 

Rybářský kroužek Čelákovice
Každý pátek odpoledne se v Čelákovicích scházejí děti, aby se naučili poznávat a chytat ryby. Tento zájmový kroužek však není pouze o rybářství, ale děti se učí chránit přírodu a vodní toky.Od jara do podzimu mají děti sraz v rybářské klubovně a odtud vyrážejí na rybolov na nedaleké přírodní koupaliště Grádo, kde poznávají rybářství v praxi a seznamují se s rybářstvím v terénu. Svůj čas tam děti netráví pouze vysedáváním u prutů, ale snaží se pomoci přírodě úklidem a úpravou terénu.S příchodem zimního počasí kroužek však nekončí. Mladí rybáři tráví čas v klubovně Městského domu dětí a mládeže, kde se učí teorii o rybách a plánují akce na příští sezónu.Tento kroužek není jen partou rybářů, ale především dobrých kamarádů, kteří mají společný zájem o přírodu. 
Tomáš Choděra 10let, rybářský krouže při MO Čelákovice
 
 
 

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek